Pannónia Tehetségprogram pályázati felhívás
A Pannónia Tehetségprogram támogatásával a világ TOP 100 egyetemén tanulhatnak a legtehetségesebb fiatalok teljes képzést támogató ösztöndíjjal.
Erasmus
Újabb nyertes Erasmus pályázat!
Örömmel tájékoztatjuk iskolánk diákjait és minden érdeklődőt, hogy újabb támogatott ERASMUS pályázat végrehajtásához nyertünk jelentős pályázati összeget. A Partnerségi együttműködés pályázati kategóriában a lett koordinációban feltöltött környezetvédelmi témájú pályázatunkat elfogadták és hamarosan megkezdhetjük a munkát a lett, horvát, litván, észt és török iskolával együtt. A pályázat címe „A szemét új élete”, azaz az újrahasznosítás témáját járjuk körül a legtágabban értelmezve. A pályázat két éves és a munkanyelve az angol lesz, amely jó lehetőséget kínál érdeklődő diákjainknak a nyelvgyakorláshoz
Iskolánk aktív résztvevője az Erasmus pályázatoknak. Egyaránt pályázunk szakmai gyakorlat külföldön való teljesítésére és a köznevelési pályázati csoportban a partnerkapcsolatos iskolai együttműködési pályázatokra. 2023. szeptemberében zárult a „Click To Real Life” pályázat, amely 6 ország iskoláinak együttműködését valósította meg. Hollandián kívül Svédország, Csehország, Ausztria, Törökország diákjai vettek részt a közös munkában. Ez a pályázat az internet-használati szokások egészséges mederbe terelését tűzte ki célul, a túlzott internethasználat veszélyeivel, káros következményeivel ismertete meg a tanulókat, illetve vonzó szabadidős tevékenységeket kínált. A partneriskolák budapesti látogatásáról szóló rövid filmmel mutatjuk be ezt a pályázatot.
'Second Life of Waste' Erasmus pályázat élménybeszámolója
A ‘Second Life of Waste’ Erasmus pályázatunk keretében 6 tanuló és az őket kísérő 2 oktató egy hetet töltött a horvátországi Splitben. A horvát partnerünk szervezésében a hulladékfeldolgozással kapcsolatos előadásokon és programokon vettünk részt: meglátogattunk két hulladékgyűjtő udvart, egy előadás keretében sok új információt hallottunk a szelektív hulladékgyűjtésről is. Nemzetközi csapatokban kézműves foglalkozást tartottunk, az itt készült alkotásokat pedig egy digitális művészeti kiállításon mutattuk be. A szakmai programok mellett kirándulásra, városnézésre is maradt idő. A horvát családokkal töltött délután alkalmával pedig volt lehetőség a kultúrájuk, ételeik megismerésére. A tanulók nyelvtudása is fejlődött, ugyanis az angol volt a közös nyelv. Szép emlékekkel, sok hasznos tudással tértünk haza és alig várjuk a következő, észtországi partnertalálkozót.